Na Lyon, Real en Chelsea nu nog een team zeker van kwartfinales Champions League


Foto: © photonews 12 december 2024 21:50

RSC Anderlecht wist zich niet te plaatsen voor de groepsfase van de Champions League. Zestien andere teams wisten dat wel te doen. Daarbij ook alle kleppers. Zij zijn ondertussen al over halfweg, want speeldag vijf stond deze week op het programma.

De loting voor de groepsfase werd eind september in Nyon uitgevoerd. De zestien ploegen werden daarin verdeeld in vier groepen van vier ploegen - nog naar een oud systeem in de Champions League dus.

De finale wordt dit jaar gespeeld in Lissabon, maar zal dus al zeker zonder thuisploeg zijn. De vijfde speeldag stond deze week ingepland en leverde opnieuw spektakel op.

Groep A

Olympique Lyon mocht na een 12 op 12 de wei in tegen Galatasaray. Dat zou een wandeling in het park moeten gaan worden en dat zou uiteindelijk ook gaan blijken.

Hegerberg zorgde snel voor de 0-1, via Däbritz en een owngoal was het bij de rust al 0-3. En na de koffie gingen ze bij Lyon verder op het elan, slotsom 0-6. In de andere wedstrijd speelden Roma en Wolfsburg tegen elkaar om de tweede plaats en de Duitsers haalden het met liefst 6-1. Daardoor is Wolfsburg nu ook zeker van de volgende ronde.

Stand in groep A:

1. Lyon 15
2. Wolfsburg 9
3. AS Roma 6
4. Galatasaray 0 

Groep B

In groep B was alles al beslist en zijn Chelsea en Real Madrid al zeker van de volgende ronde. Ook op speeldag 5 hadden ze niet eens al te veel problemen met hun tegenstanders van dienst.

Chelsea heeft 15 op 15 te strikken. In eigen huis tegen Twente haalden ze stevig uit met 6-1, waardoor ze nog volop strijden om groepswinst. Real Madrid van zijn kant won met 0-3 bij Celtic Glasgow en kan op de laatste speeldag ook nog wel wat in de pap brokkelen.

Stand in groep B:

1. Chelsea 15
2. Real Madrid 12
3. Twente 3 
4. Celtic Glasgow 0

Bart Vandenbussche

 
 
Reacties.