Club Brugge kijkt met héél veel interesse naar Europa League morgenavond: dit is waarom

Foto: © photonews
Club Brugge maakt nog kans op een rechtstreeks ticket voor de Champions League, zelfs als het geen landskampioen wordt. Dankzij een nieuwe UEFA-regel zijn daarvoor drie voorwaarden nodig - en twee daarvan zijn intussen (virtueel) vervuld.
Donderdagavond kan ook de derde voorwaarde een stap dichterbij komen, wanneer de kwartfinales van de Europa League van start gaan. De regel in kwestie stelt dat als de winnaar van de Europa League zich ook via de eigen competitie plaatst voor de Champions League, het bijhorende ticket doorschuift naar de hoogst geplaatste club op de UEFA-coëfficiëntenranking die normaal naar de voorrondes moet. Club Brugge staat door zijn recente Europese prestaties erg hoog op die lijst.
Voorwaarde één is vanzelfsprekend: Club moet tweede eindigen in de Jupiler Pro League. Uiteraard mikt blauw-zwart liever op de titel, maar mocht dat niet lukken, ligt de tweede plaats nog altijd goed binnen bereik.
Voorwaarde twee: Benfica moet kampioen worden in Portugal. De Portugezen staan nu twee punten voor op Sporting en lijken op koers. Omdat Benfica hoger gerangschikt staat dan Club, moet het zich via de competitie kwalificeren zodat Brugge het doorschuivende ticket kan overnemen. Porto mag geen tweede worden, maar die achterstand lijkt met tien punten onoverbrugbaar.
Voorwaarde drie: de Europa League moet gewonnen worden door een ploeg die zich ook via de nationale competitie kwalificeert voor de Champions League. Athletic Bilbao en Eintracht Frankfurt voldoen daar momenteel aan. Ook Lazio en Lyon maken nog kans, maar Manchester United, Tottenham, Rangers en Bodo/Glimt mogen de Europa League níét winnen in het voordeel van Club.
Met nog enkele weken te gaan blijft het afwachten, maar Club Brugge kan dus met meer dan gewone interesse naar de Europa League kijken. Als het de puzzelstukjes juist vallen, is zelfs een tweede plek in België straks voldoende voor een rechtstreeks ticket naar de Champions League.
Bart Vandenbussche